Zázračný zázvor
Bolestmi kloubů nemusí trpět pouze lidé starší, ale čím dál častěji tento problém postihuje i mladší ročníky. Za problémy v této oblasti většinou může chladno a nedostatek pohybu.
1) Chlad ovlivňuje citlivost nervových vláken, která jsou ukrytá v kloubním pouzdru.
2) Zima nás také tak trochu svádí k tomu, abychom si dopřávali kaloričtější jídla.
V létě se spokojíme třeba i se studenou večeří, jejímž základem je ovoce nebo zelenina. A s pohybem je to stejné. Zatímco v létě nás sluníčko přímo vybízí, abychom za sebou zavřeli dveře a vykročili někam do přírody, zima nám radí, abychom je zavřeli z druhé strany.
· Zkuste ji neposlechnout a raději dát přednost žádosti, kterou na vás volají právě vaše klouby.
· Co požadují?
– Alespoň půlhodinovou procházku.
Příroda je mocná
Jestliže tyto aktivity nepomohou, pak můžete vyzkoušet osvědčené „babské rady“. Jednou z nich je i využití kořene zázvoru. Tento zázrak na mnoho různých neduhů má i velkou moc v porážení bolesti kloubů. Má totiž velmi silné protizánětlivé účinky. Proto ho také léčitelé většinou doporučují při chřipce nebo nachlazení. Na bolavé klouby si můžete zkusit uvařit tradiční zázvorový čaj. Lze použít sušený i čerstvý. Záleží na tom, co právě budou v supermarketu mít. Pokud seženete čerstvý (což by neměl být problém), pak bude stačit jedna až dvě čajové lžičky strouhaného kořene, který zalijete vroucí vodou a necháte vylouhovat. Přecedíte přes sítko a můžete popíjet. Pokud to zopakujete ještě dvakrát za den, uvidíte brzy výsledky. Chcete-li si ale výsledek trochu pojistit, pak zázvor použijte ještě zvenku.
· Zázvor nastrouhejte a zabalte do kousku gázy.
· Tento obklad upevněte na místo, kde cítíte problém.
· Nechte ho na těle přes noc a ráno uvidíte, že se s vámi bolest pomalu začíná loučit.
Po třech dnech vám dá definitivně své sbohem.