Naučte se cizí jazyk, bude se to hodit

Už nějaký ten pátek nejsme nuceni žít za ostnatým drátem, ale můžeme volně jezdit do světa. To znamená poznávat nové krajiny, jejich zvyky, památky a samozřejmě i obyvatele. Problém ale občas stále u našinců bývá komunikace, kdy valná část Čechů neumí cizím jazykem ani pípnout, tedy pokud nepočítáme slovenštinu. I to je jeden z důvodů, proč by se výuka jazyků v našich zemích měla výrazným způsobem zlepšit. Ovšem, umět cizí jazyk se hodí i v případě, kdy hledáte práci. Takřka vždy se jedná o velkou výhodu nad ostatními uchazeči. Pro to neváhejte a dejte se do díla. Možností, kde začít je poměrně dost.

školní učebnice

Samostudium

Pokud nechcete moc utrácet nebo vůbec ne, můžete alespoň ze začátku začít se samostudiem. Samozřejmě záleží, jaký jazyk si vyberete. Třeba taková čínština bez vysvětlování je skoro nenaučitelná, ale chcete-li se třeba naučit angličtinu, nemělo by to být ani v rámci samostudia kdovíjak složité. Když už nic jiného, máte k dispozici celý internet, který je z devadesáti procent tvořen anglickými stránkami. Navíc existují i on-line kurzy, které jsou alespoň co se týče počátečních lekcí úplně zdarma. Učebnic angličtiny se dá také koupit vcelku dost a nejsou moc drahé, takže mnoho výmluv, proč se na samostudia vykašlat, mít nebudete.
americké knihy a krabice

Kurzy

Druhou nejčastější možností, jak se naučit angličtinu nebo jiný jazyk, jsou standardní kurzy, které probíhají v normálních učebnách. Za ty se samozřejmě platí. Cena je individuální, ale dá se říci, že v menších obcích to bude méně, zatímco ve velkých aglomeracích typu Praha nebo Brno si připlatíte trochu více, jelikož tato města jsou drahá tak nějak obecně. V případě, že budete mít tu možnost, zvolte si kurz, kde učí rodilý mluvčí. Naučíte se daleko více než od člověka, který se jazyk musel učit také. Takovéto kurzy se obvykle navštěvují jedenkrát až dvakrát týdně a probíhají v odpoledních, respektive večerních hodinách.