Betonové ploty se staví i na pozemcích regionu Českých Budějovic
Krajina Českobudějovické pánve
Českobudějovická pánev je velmi úrodná plocha v sevření Táborské pahorkatiny a Blanského lesa. Je součástí jihočeského regionu a patří právem k nejkrásnějším oblastem v Evropě. Do jižních Čech se také rádi vrací rekreanti z celé republiky a samozřejmě i zahraniční návštěvníci. Krajina posetá rybníky, loukami, rozsáhlými lesy a říčními toky je velmi malebná, romantická, a kdo se tu rozhodl žít natrvalo, si zřejmě uvědomuje všechny tyto přednosti a její výjimečnost.
Ne všechny stavby a pozemky mají však překrásný výhled do okolní krajiny, na mnoha místech je třeba chránit soukromí, anebo bránit šíření nečistot a hluku na zahradu a do blízkosti posezení na terase či pod pergolou. V takových případech lidé volí buď živé ploty, anebo zdivo.
Zajímavé a docela tradiční řešení je také kombinace obou způsobů – spojit výhody zdiva a živého plotu v jeden celek. Navíc živé rostliny se po vysazení rozšiřují velmi pomalu a mezitím lze za jejich pozadí vztyčit betonový plot. Proč zrovna toto zdivo?
Architektonický prvek
Betonové ploty České Budějovice https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-ceske-budejovice/ se nevyrábí jako šedá, nevzhledná hmota, která připomíná vojenské opevnění z doby před druhou světovou válkou. Když se řekne beton, obvykle si lidé vybaví nějaké obří nedobytné monstrum. V tomto případě se však pouze jedná o médium, stavební hmotu, s níž lze vytvářet velmi pestré variace. Speciální certifikovaná směs s dlouhou životností se odlévá do tvarových forem a ty se snaží průmysloví designéři navrhovat tak, aby byly v souladu s požadavky nejen praktickými, ale i estetickými.
Při troše snahy a s inspirací z některých webů lze navrhnout vzhledově zajímavé řešení, zvláště pak citlivě sladěné s okolní zelení a stávající zástavbou. Tímto způsobem lze provést i ohraničení částí zahrady, jako jsou záhony, hospodářské objekty, kompost, terasa, posezení s pergolou, soukromí u zahradního bazénu atp.